• Autonomně - elektrická Praha

  Elektromobilita, jedním slovem vývoj dopravy v budoucnosti. Možná se to některým ortodoxním řidičům a jiným nemusí líbit, ale pokrok nezastavíte a směr vývoje je poměrně jasně dán. O snížení uhlíkové stopy na minimum a neutralitu, která by dala šanci budoucímu řešení klimatických změn vyvolaných samotnou antropogenní činností, se snaží především velká města.

 • Když hraje hlavní roli čas

  Cévní mozková příhoda 

  Podle zdravotnických statistik postihuje cévní mozková příhoda stále mladší ročníky, klidně i třicátníky. Každý by tak měl vědět, jaké jsou příznaky a co v dané situaci dělat.

  Mozková mrtvice je definována jako rozvíjející se ohraničené nebo celkové postižení mozku. Vzniká

  ...
 • Když se z dravců stává kuře

  Desátého března proběhla televizí premiéra velmi známého dokumentu režiséra Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti. Tento dokument není žhavou novinkou, neboť před televizní premiérou na ČT byl hojně propagován v kinech i na samotném webu. Možná jste patřili mezi ty, kteří měli „odvahu“ jít na tento film do kina, možná patříte mezi výraznější skupinu lidí, kteří v kině raději relaxují u popcornu a sledují nejnovější české či

  ...
 • MP3

  Z úvodního titulku by se snad mohlo zdát, že budeme psát o novém hudebním klipu MP Praha ve formátu mp3. Opravdu tomu tak není - ona trojka na konci značí fakt, že výběr tentokrát padl rovnou na tři obvodníředitelství naší městské policie. Konkrétně na Prahu 4,5 a 7.

 • O Biohackingu nejen pro strážníky

  Crrr, crrr, crrr.  Vymáčknout jeden budík, za deset minut druhý, pak ještě třetí. V koupelně si únavou ani nevšimnu, že si čistím zuby gelem na vlasy a v tramvaji, že jsem přejel stanici u práce. Začínám fungovat až po své tradiční kávě zalité energeťákem. Bolest hlavy přebijou prášky a jde se do akce. Po obědě se sice vyčerpání vrátí, ale to už si do kafe švihnu nakopávač pro sportovce a bude zase dobře. Když pak večer padnu do

  ...
 • Psovi musíš věřit

  Strážník František Škvrna  se zabývá kynologií od svých třinácti let, tedy téměř pětadvacet let. Do psů a všeho kolem nich je v dobrém slova smyslu blázen. Navíc má to štěstí, že se psům a práci s nimi může věnovat i ve svém zaměstnání – je totiž psovodem u naší městské policie. V roce 2018 a 2019 se se svým psem zúčastnil mistrovství světa v tzv. „globalringu“. V Belgii poprvé osmé místo, na mistrovství v Německu

  ...
 • Slovo náměstka primátora

  Vážení kolegové,

  ve spolupráci s panem ředitelem a ostatními kolegy z městské policie, se nám podařilo zajistit očkovací místo přímo v sídle městské policie na Korunní. Vy všichni, kdo o očkování projevíte zájem, byste měli být tedy naočkovaní přímo tam. Věřím, že je to další krok k tomu, aby tato mimořádná situace brzy skončila a my se opět vrátili k běžnému

  ...
 • Sokol na Vyšehrad – dům otevřený všem lidem dobré vůle a čistých srdcí

  Každý den míjíme bez zvláštního povšimnutí velké množství budov. Přesto jsou mezi nimi mnohé, které si naši pozornost zaslouží. Jednu takovou jsem objevila koncem roku 2019, když jsme s kolegou Jakubem Kruckým z Hlídkového útvaru připravovali rozhovor do tohoto časopisu o zápase ve volném stylu, kterému se Jakub věnuje už 40 let. Tehdy jsme se sešli na Rašínově nábřeží, v Sokolovně Vyšehrad. Byla řeč hlavně o zápase, ale zůstaly mi

  ...
 • Úvodník duben 2021

  Milé kolegyně, milí kolegové, vážení čtenáři,

  kdo mě zná, ví, že nejsem velkým příznivcem sociálních sítí, nejen proto na nich nejsem téměř vůbec aktivní, tedy ve smyslu příspěvků, názorů a komentářů v diskusi a podobně. Při sledování jednoho seriálu z lékařského prostředí mi postava doktora, psychiatra Iggyho promluvila z duše a pro mě naprosto geniálně vystihla i mé

  ...