Věrnost se cení

Rubrika: Reportáž Zveřejněno: neděle 31. květen 2026 Autor Jiřina Ernestová Vytisknout E-mail

V pátek 15. května zaplnilo historickou Brožíkovu síň Staroměstské radnice více než pět desítek strážníků, kteří Praze slouží již 20, 25 a 30 let. Přestože byli v uniformách, dohled nad veřejným pořádkem nebyl tentokrát jejich prioritou. Slavnostní stužkování tradičně zahájil pochod čestné jednotky,  a pak už k přítomným strážníkům promluvil pražský primátor Bohuslav Svoboda a ředitel Městské policie hl. m. Prahy Ludvík Klema. Oba vyjádřili poděkování a uznání za náročnou a nezastupitelnou práci strážníků pro metropoli. Vytrvat tolik let v jednom zaměstnaneckém poměru je dnes už něco mimořádného. Navíc v povolání, které je v podstatě nepřetržitou službou druhým a které je často nevděčné i nebezpečné.



 

Zobrazení: 206