200+1 oceněných

Rubrika: Ocenění Zveřejněno: úterý 1. leden 2019 Autor Jiřina Ernestová Vytisknout E-mail

  V krásné Brožíkově síni Staroměstské radnice se ve středu 12. prosince 2018 sešli věrní zaměstnanci pražské městské policie, aby za 10, 15, 20 a 25 let nepřetržité služby pro metropoli převzali věrnostní stužky a pamětní listy. Tentokrát byla ocenění připravena pro 201 zaměstnanců a pozvání na slavnostní ceremoniál přijal i nový primátor Zdeněk Hřib. Ve své úvodní řeči projevil uznání nad mimořádnou věrností oceněných a připomněl, že práce strážníků je nepřetržitá služba druhým s rizikem vlastní újmy.

  Na otázku, jak vnímá městskou policii v kontextu bezpečnosti Prahy, nám odpověděl: „Pražská městská policie je organizace, která by měla být občanům z hlediska bezpečnosti nejblíž. Měla by se zabývat řešením problémů, které třeba státní policie nevnímá jako prioritní, ale pro občany prioritní jsou.



  Ředitele Eduarda Šustera jsme se zeptali, co nám přinese nového rok 2019: „V příštím roce čeká strážníky celá řada poměrně významných změn, a to materiálně technických i finančních. Z těch finančních bych zmínil navýšení rizikového příplatku strážníků v přímém i nepřímém výkonu, v přímém výkonu konkrétně z 6 tisíc na 7,5 tisíc. V březnu bychom měli převzít 53 nových služebních vozidel, zakázka je vysoutěžená, čekáme jen na dodání. Soutěžíme neprůstřelné podkošilové vesty, taktické vesty, a celou řadu dalšího vybavení.

  A nakonec připojil přání: „Chtěl bych všem strážníkům upřímně popřát, aby měli co nejméně práce, při které budou bezprostředně vystavováni ohrožení života a zdraví a aby se hlavně všichni vždycky vrátili ve zdraví ke svým rodinám.

foto: DS MP Praha

Zobrazení: 1239