Medaile Za záchranu života – dalších šest hrdinů mezi námi

Rubrika: Ocenění Zveřejněno: pondělí 1. červen 2020 Autor Jiřina Ernestová

Stalo se už tradicí, že na stránkách červnového a prosincového čísla Pražského strážníka každý rok připomínáme výjimečné činy našich kolegů, které měly zásadní podíl na záchraně lidských životů. Kromě tří letošních příběhů jsme tentokrát dodatečně zařadili i tři loňské, jejichž ocenění se do uzávěrky prosincového čísla nestihlo.

Číst dál: Medaile Za záchranu života – dalších šest hrdinů mezi námi

Ocenění věrnosti, letos už podruhé

Rubrika: Ocenění Zveřejněno: středa 1. leden 2020 Autor Michaela Peterková

190 zaměstnanců pražské městské policie, celkem 2730 nepřetržitě odpracovaných let. V Brožíkově síni Staroměstské radnice se na závěr roku uskutečnilo slavnostní oceňování za nepřetržitou délku pracovního poměru v trvání 10, 15, 20 a 25 let.

Slavnostní ceremoniál se konal 11. prosince a byl tradičně zahájen pochodem čestné jednotky a husitským chorálem. Slova díků a chvály si strážníci a další zaměstnanci, kteří pražské městské policii zachovali věrnost, vyslechli od primátora hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba

Číst dál: Ocenění věrnosti, letos už podruhé

200+1 oceněných

Rubrika: Ocenění Zveřejněno: úterý 1. leden 2019 Autor Jiřina Ernestová

  V krásné Brožíkově síni Staroměstské radnice se ve středu 12. prosince 2018 sešli věrní zaměstnanci pražské městské policie, aby za 10, 15, 20 a 25 let nepřetržité služby pro metropoli převzali věrnostní stužky a pamětní listy. Tentokrát byla ocenění připravena pro 201 zaměstnanců a pozvání na slavnostní ceremoniál přijal i nový primátor Zdeněk Hřib. Ve své úvodní řeči projevil uznání nad mimořádnou věrností oceněných a připomněl, že práce strážníků je nepřetržitá služba druhým s rizikem vlastní újmy.

Číst dál: 200+1 oceněných