Ten, kdo se tě ptá, proč zvoníš, sám nikdy nezvonil

Rubrika: Rozhovory Zveřejněno: neděle 1. březen 2020 Autor Jiřina Ernestová

Rozhovor s Mgr. Tomášem Stařeckým, ředitelem SSHMP

Správa služeb hlavního města Prahy (SSHMP) byla zřízena 1. ledna 2000. V době svého vzniku byla servisní organizací městské policie. Dnes se jedná o organizaci zcela samostatnou, s Městskou policií Praha úzce spolupracující. Od září 2019 je jejím ředitelem Mgr. Tomáš Stařecký. Díky jeho ochotě a vstřícnosti jsem měla možnost položit mu několik otázek.

Číst dál: Ten, kdo se tě ptá, proč zvoníš, sám nikdy nezvonil

Neměňme to, co dobře funguje

Rubrika: Rozhovory Zveřejněno: pátek 1. únor 2019 Autor Jaroslav Urban

  První rozhovor s náměstkem primátora Petrem Hlubučkem od nástupu do funkce. Petr Hlubuček má ve své gesci životní prostředí, infrastrukturu, technickou vybavenost a také bezpečnost. Je taktéž zodpovědný za fungování ZOO Praha a Botanické zahrady. Vedle toho je starostou městské části Praha – Lysolaje, a to už od roku 2010. Jeho koníčkem je chovatelství, působí jako předseda klubu chovatelů chocholaté drůbeže, z mezinárodních výstav si odnáší pravidelně vysoká ocenění.

Číst dál: Neměňme to, co dobře funguje

Proklínat se začnu na každém Dakaru

Rubrika: Rozhovory Zveřejněno: úterý 1. leden 2019 Autor Vojtěch Gabriel

Rozhovor s naším velmi úspěšným pilotem kamionu a sedminásobným účastníkem Dakaru Martinem Macíkem jr.

  Již delší dobu na začátku každého roku čekám, jako každý správný automobilový nadšenec, na začátek nejtěžší a nejkrásnější etapové soutěže světa Dakar. Je tomu již několik let, kdy se tato soutěž přesunula z Afriky na jihoamerický kontinent a její název zůstal spíše symbolický. Bezpečnost účastníků byla důležitější než tradice. Ale na druhou stranu, dá se vůbec v této soutěži hovořit o bezpečnosti? Jak vypadá vlastně den aktivního jezdce, je to opravdu tak náročné? Nebo nás média tak trochu balamutí a vytvářejí zajímavou auru. Na to a mnohem více jsme se zeptali v současnosti našeho nejúspěšnějšího pilota kamionu Martina Macíka jr. 

Číst dál: Proklínat se začnu na každém Dakaru