Boháč je hříšníkem či dědicem hříšníka

Rubrika: Vzdělání Zveřejněno: pátek 1. leden 2021 Autor Vojtěch Gabriel

Téměř každý den jsme informování o tom, jak se vyvíjí kurz české měny, jak si česká koruna vede v porovnání s americkým dolarem či evropským eurem. Řidiče může z hlediska budoucích cen benzínu či nafty zajímat pohyb cen za barel severoamerické ropy či nečekaný útok na rafinérie v Saudské Arábii. Člověk znalý a movitý pak sleduje drobné i velké pohyby v indexu burz a na jejichž základě pak investuje nemalé peníze do nejrůznějších aktiv. Konzervativní investor pokukuje po grafech cen zlata a moderní finanční kamikadze syslí virtuální měny typu bitcoin, litecoin či ethereum. Asi by se v tuto chvíli zdálo, že se jedná o činnost člověka možnou jen v posledním období vývoji lidstva, kdy naprostý průlom znamenal internet a počítače, ale není tomu tak. Obdobné zájmy provází lidstvo již od nepaměti. Peníze lákali, lákají a budou lákat i nadále. A v době kdy nebyly? Tak lidi lákal druhého náramek, domácí zvíře či větší pozemek, na kterém hospodařil. Vždy se něco najde. A vždy se našel ten, kdo měl víc a ten, kdo měl míň, ale také chtěl víc…

Číst dál: Boháč je hříšníkem či dědicem hříšníka

E-learning

Rubrika: Vzdělání Zveřejněno: čtvrtek 1. říjen 2020 Autor Redakce

Systém vzdělávání, který v době koronakrize nabývá na významu

Vzdělávání a školení na dálku, navíc za pomoci moderních technologií a internetu, známe již několik let. Jeho význam však nebývale vzrostl s nástupem koronakrize a restriktivních opatření, která v jednom ze svých důsledků znamenala radikální omezení vzájemného kontaktu lidí po delší dobu a na jednom místě.

Číst dál: E-learning

My job

Rubrika: Vzdělání Zveřejněno: pátek 1. listopad 2019 Autor Redakce

  Turisté jezdí do Prahy za památkami, zábavou a zážitky, ale někdy jim může pobyt pokazit nepříjemná situace,ve které potřebují pomoc. V takových chvílích se mobilní telefon stává nezbytným prostředkem k přivolání pomoci, tudíž je dobré znát zásady, jak a jaká čísla využívat. Ostatně jsou to zásady, které neznají ani mnozí z nás, tudíž neškodí si je připomenout v obou jazycích.

Číst dál: My job

My job (2)

Rubrika: Vzdělání Zveřejněno: neděle 1. září 2019 Autor Redakce

  Máme za sebou další horké léto provázené suchem, ale i bouřkami a přívalovými dešti. Čas od času jsou vyhlášená období, kdy je zákaz rozdělávání ohně a kouření v parcích a lesích - ban [baen] on making fire [faia] and smoking in parks and forests/woods [forists/wudz]. Možná vás překvapí, že otevřený oheň je naked fire [neikid], zatímco open fire [aupan] je výraz pro krb.

Číst dál: My job (2)