Úvodník únor 2024

Rubrika: Úvodníky Zveřejněno: čtvrtek 1. únor 2024 Autor Irena Seifertová Vytisknout E-mail

Milé kolegyně, milí kolegové, vážení čtenáři,

než se pustím do představení únorového obsahu, musím začít poděkováním, které ale tak nějak souvisí s jedním z únorových témat. Darováním krve. V rámci příspěvků na sociálních sítích jsem se už o poděkování snažila, ale pořád si myslím, že díků a vděčnosti není nikdy dost. Minulý rok mi onemocněla maminka. Má rakovinu krve. Od té doby trávíme mnoho času na hematologii. Součástí její léčby jsou transfúze krve a destiček. Pokaždé, když tam sedí, připojená na svoji potřebnou dávku, cítím ohromnou vděčnost ke všem, kteří chodí darovat krev. Díky Vám je tady moje mamka stále s námi. Nejen ona. Každý den jsou zde čekárny plné lidí, kteří Vaši krev nezbytně potřebují. Stejně jako ti, které čeká operační zákrok, ať už plánovaný, či akutní. Není to samozřejmost. O to více si toho vážím.  Pokud byste se k dárcům z řad nejen městské policie (strážníci a civilní zaměstnanci darují krev více jak 27 let), chtěli přidat i Vy, zamiřte třeba do „Pavilonu Y“, který najdete ve spodní části Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Třeba ty nerozhodné pomůže o důležitosti přesvědčit článek se stejnojmenným názvem, jakým je označena transfúzní stanice ve vinohradské nemocnici.

Proč se přestěhovala až z dalekého Jeseníku do Prahy naše kolegyně Iveta Kolaříková, která je u nás teprve krátce a aktuálně slouží na území městské části Praha 6, konktrétně v Suchdole, se dočtete v rozhovoru Jiřiny Ernestové s názvem „Z Jeseníku do Prahy aneb Když se chce, všechno jde“.

Co si budeme … téma krimi táhne. Hodně táhne. Pokud zapnete večer televizi, řekla bych, že není den, aby tam nějaká nová nebo reprízovaná kriminálka neběžela. Stále mají vysokou sledovanost, stále se točí. Otevřete internet a na hlavním headlinu vždy minimálně jeden titulek upozorňující na toto téma najdete. Většinou jich ale bývá mnohem více. Občas si pokládám otázku, proč tomu tak je? Co je na tom tématu tak přitažlivého? To fakt lidi nechtějí číst něco hezkého, laskavého? Ale ať jsem upřímná, zrovna filmy a seriály s kriminální tématikou taky patří mezi moje oblíbené. Hodně mám ráda i ty dříve natočené. Na nich je vidět, jak moc se tato práce posunula. Jak moc využívá techniku a všechny další moderní výdobytky. I když stejně je pořád zásadní postava vyšetřovatele … J Na druhou stranu, pokud bych to měla vztáhnout k naší práci, jsem za krimi zprávy, hlavně ty v CNN Prima News, strašně ráda. Tady máme obrovskou možnost ukázat, s čím vším se na ulici potkáváme a jak naše práce v reálu skutečně vypadá. Proto jsem nápad redaktora Zdeňka Modálka udělat rozhovor s jednou z tváří Krimi zpráv, nadšeně přivítala. Tak snad se do rozhovoru „Eva Jarkovská zrozena pro Krimi zprávy“ začtete stejně, jako já.  

Jj a nezapomeňte mrknout na současné téma o eDokladech, které najdete v článku „Kostičkovaný lev“.

Tak na čtenou zase za měsíc

Irena Seifertová

Zobrazení: 479