Slovo ředitele

Rubrika: Naše téma Zveřejněno: úterý 1. prosinec 2020 Autor Redakce Pražského strážníka Vytisknout E-mail

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

asi se shodneme na tom, že letošní rok byl jiný. Jiný v každém slova smyslu, jak si jen lze představit.  Jiný pro všechny a s dopadem na každého z nás. Ať už kvůli obavám o zdraví naše nebo našich blízkých, omezeným sociálním kontaktům, omezením různých aktivit včetně cestování, nebo kvůli úzkosti ze ztráty toho, co jsme ještě v roce 2019 v našich životech brali jako samozřejmé a neměnné.

Jiný byl i pro nás, zaměstnance městské policie. Jak pro Vás, co sloužíte v ulicích, tak pro Vás, co zajišťujete chod organizace z hlediska administrativy a logistiky. Ze dne na den se měnila pravidla, na která bylo nutné rychle reagovat. Vy z přímého výkonu služby jste tak denně museli vstřebávat obrovské  množství neustále se měnících informací,  abyste obstáli před veřejností, která je už tak dost kritická ke všem omezením, pravidlům a zákonem stanoveným postupům. Vy, co pracujete v kancelářích, jste se museli přizpůsobit práci v omezeném režimu a museli jste se naučit novým metodám výkonu práce. A už jistě víte, že nic není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. K tomu všemu máme všichni rodiny. Skloubit naši práci s osobním životem není často jednoduché, letos nově navíc s distanční výukou, péčí o rodiče a dalšími povinnostmi … to všechno bylo a je pro všechny extrémně náročné.

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolte mi, abych Vám vyjádřil hlubokou úctu a respekt za to, co jste v letošním roce dokázali. Jen díky Vám a Vaší práci se stala pražská městská policie jedním ze základních pilířů boje proti šíření SARS-COV-2 na území hlavního města Prahy. Až tato zcela nová krize ukázala, co má kdo v sobě, jaký je a proč tuto naši práci, která je velmi náročná a mnohdy nebezpečná, dělá. Osobně mám za to, že jsme tuto situaci zvládli se ctí a to jen díky Vám. Jsem si vědom, že to pro nikoho nebylo lehké, přesto jsem přesvědčen, že každá krize přináší kromě negativních věcí i ty pozitivní. Její překonání každého z nás posune dál a posílí, v mnoha směrech může znamenat i nový začátek. Vaší práce, která je pro obyvatele a návštěvníky Prahy nepostradatelná, si velmi vážím a patří Vám za ni můj veliký dík.

Závěrem bych Vám i Vašim rodinám chtěl popřát co nejklidnější prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 jen to dobré.

S úctou

Eduard Šuster

ředitel a Váš kolega

Zobrazení: 870