S úsměven pro Teribear a opět skvělý výsledek

Rubrika: Reportáž Zveřejněno: sobota 1. říjen 2022 Autor Vojtěch Gabriel Vytisknout E-mail

Prší, fouká vítr, teplota atakuje dvanáct stupňů… takové ideální počasí být doma, v klidu si sednout k teplému čaji, přečíst si pěknou knížku, poslechnout příjemnou hudbu či si trochu zdřímnout. Chyba lávky! Jsme na Letné, na in-line okruhu, kde již několikátý den krouží mnoho běžců v rámci akce Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Kapky deště bubnují do ramen, vítr si pohrává se startovní bránou, louže se pomalu rozrůstají a na dráze je vidět řada postav s bílým tričkem s mnoha medvědími logy a logem MP Praha.

TERIBEAR je „méďa hrdina“ – hlavní symbol charitativního projektu Nadace Terezy Maxové dětem. Projekt vznikl v roce 2009 jako reakce na vysoký počet dětí, které v České republice musí vyrůstat v ústavní péči. Takto se charakterizuje na svých webových stránkách sama organizace vedle fotografie Terezy Maxové a velké červené hlavy maskota medvídka. Můžete pomoci hned tím, že zakoupíte určitý produkt designovaný předními českými návrháři, dále můžete poslat finanční částku na transparentní účet, nebo můžete, jednou za rok, jako strážníci MP Praha, běhat na začátku září a svým pohybem vydělávat peníze nadaci. Jistě, tento nápad není úplně ojedinělý, ale funguje a navíc v sobě spojuje zdravý pohyb a finance od sponzorů.

Naše organizace se této akce účastní již od roku 2018. Účast nepřerušila ani covidová pandemie, kdy se však neběhalo na společném okruhu, ale pomocí aplikace. Ta byla pro mnohé asi lepší variantou než pravidelné návštěvy Letné či Vítkova. V rámci letošního ročníku bylo do týmu MP Praha zaregistrováno celkem 109 běžců a běžkyň. I přesto se podařilo naběhat od pondělí 12. září do neděle 18. září celkem 4 213 km a vybrat tak od sponzorů částku 105 332 Kč. Tu se rozhodla organizace věnovat na podporu studia dětí v dětských domovech.

❞ V rámci týmů tak MP Praha obsadila skvělé druhé místo a navíc naše hlavní organizátorka a tahoun běžeckého oddílu Marcela Kilarská vyhrála mezi ženami výkonem 313 km...

V rámci týmů tak MP Praha obsadila skvělé druhé místo a navíc naše hlavní organizátorka a tahoun běžeckého oddílu Marcela Kilarská vyhrála mezi ženami výkonem 313 km. Vítězství to bylo více než přesvědčivé, neboť na druhé místo měla náskok jednoho maratonu. Všem účastníkům patří velké poděkování. Počasí rozhodně nepatřilo mezi nejlepší a nejteplejší, přesto se celkem podařilo „vyběhat“ 3,7 mil. Kč pro děti, které tuto pomoc opravdu potřebují.