Úvodník červenec 2022

Rubrika: Úvodníky Zveřejněno: středa 1. červen 2022 Autor Irena Seifertová Vytisknout E-mail

Milé kolegyně, milí kolegové, vážení čtenáři,

výlety miluju. Jsem takový výletový typ. Je mi v podstatě jedno, kam se jede. Jakmile dostanu pokyn „Připrav se, jedeme“, jsem jako malé dítě, zatleskám a mohu okamžitě vyrazit. Pokud se mám na programu podílet osobně, volba většinou padá na nějaké historické objekty – hrady, zámky, zříceniny. Mám ráda historii, architekturu, představuji si, jak se žilo těm v zámku, ale i podzámčí. Jj a nesmím zapomenout na vůni. Ta vůně zatuchliny, to je jako vůně knížky. J A co si budeme povídat, tohle všechno lze autenticky zažít jen při osobní návštěvě. Číst o tom, kdo vládnul, s kým kdo smilnil, nebo kolik jídelních příborů bylo odcizeno, je sice fajn, ale jakmile to vypráví zapálený průvodce, je to něco docela jiného.

Začíná léto, doba dovolených, prázdnin. Bublaniny peču o sto šest, od čtyř ráno mě budí ptáci, po chodbách v Korunní potkávám první opálené tváře, dovolenky kolegů nestačím podepisovat a nemohu se dočkat, až sama na pár dnů zavřu dveře kanceláře, vypnu telefon pro pracovní záležitosti a e-mail bude pro mě tabu. Léto je tady, nabíjí mě energií a dobrou náladou.

Milé kolegyně, milí kolegové, vážení čtenáři, přeji Vám příjemně strávené léto, ať už u moře, rybníku, nebo na maltě při zvelebování svých příbytků. Užívejte si pohodu, rodinu, přátele, společný čas a zážitky, a pokud nebudete náhodou vědět, kam vyrazit na výlet, doufám, že inspiraci najdete v letním čísle našeho časopisu.

Tak na čtenou zase za měsíc

Irena Seifertová

Zobrazení: 232