Úvodník červenec 2023

Rubrika: Úvodníky Zveřejněno: pátek 23. červen 2023 Autor Irena Seifertová Vytisknout E-mail

Milé kolegyně, milí kolegové, vážení čtenáři,

letní čas je tu a s ním přichází i ideální příležitost zase trochu prozkoumat krásy naší malebné země. Česká republika je bohatá na přírodní zajímavosti, historická města a památky, stejně jako na líbezná venkovská zákoutí, která nabízejí nekonečné možnosti pro výlety a objevování. Pokud stále ještě tápete, nebo jen hledáte inspiraci pro svá letní dobrodružství, máme pro Vás opět zajímavá místa, která stojí za návštěvu.

Tentokrát Vás mimo jiné zavedeme na tři fascinující historické lokality – hrad Házmburk, hrad Frýdštejn a Kunětickou horu. Prostě na místa, která dýchají starobylou atmosférou, skrývají bohatou historii a patří mezi skvosty českého kulturního dědictví.

Hrad Házmburk je impozantní pevnost v severních Čechách, která je vidět zdálky. Hrad byl svědkem mnoha významných historických událostí a jeho zdi mají co vyprávět. Hrad Frýdštejn je skrytý v hlubokých lesích Českého ráje. Jeho romantické věže, hradby a zdobené portály Vás přenesou do doby rytířů a vznešených dam. Procházka tímto pohádkovým hradem je cestou do minulosti, v rámci které se můžete dotknout dávných dějin a představit si tehdejší život. Na východě Čech, nedaleko Pardubic, se tyčí majestátní Kunětická hora. Tento hrad je dominantou kraje a letos se návštěvníkům otevřel po rozsáhlé rekonstrukci. Z Kunětické hory je to pak coby kamenem dohodil do malé obce Semín. Díky historickým místům máme možnost objevovat a současně i oživovat dávné časy. Každé místo má svůj osobitý příběh, proto stojí za to, tyhle historické poklady zahrnout do svého letního itineráře.

Pro některé je léto časem dovolených, pro nás strážníky s létem přichází další výzvy a povinnosti v městě plném turistů. Máme tak opět možnost ukázat naše profesionální schopnosti v plné „parádě“.

Krásné léto a na čtenou zase za měsíc.

Irena Seifertová

P.S. V letním čísle nesmí samozřejmě chybět malá „výzva“. Tentokrát nebudete luštit křížovku, ale moc by nás potěšili fotografie z míst, které v rámci letní dovolené navštívíte. Pokud navíc budou inspirovány našimi typy z kteréhokoliv letního čísla Pražského strážníka, budeme o to raději. Svoje fotografie zasílejte do 31.8. do zpráv na našich sociálních sítích – Instagram a Facebook s heslem „léto2023“.

Pro vylosované máme opravdu hodnotné ceny – 5 rodinných vstupenek do jakéhokoliv DinoParku v České republice. To už stojí za to, se zapojit, ne? J

Zobrazení: 436