Career expo 2024

Rubrika: Reportáž Zveřejněno: úterý 2. duben 2024 Autor Redakce Pražského strážníka Vytisknout E-mail

Ve dnech 13. a 14. března 2024 se v prostorách O2 Universum na pražské Libni konal největší festival pracovních příležitostí Career expo 2024, který přilákal tisíce účastníků a celou řadu významných zaměstnavatelů, včetně Městské policie hlavního města Prahy. Tato událost, zaměřená na propojení talentovaných jedinců s potenciálními zaměstnavateli, se stala skvělou příležitostí pro všechny, kteří hledají směr ve své kariéře, chtějí získat cenné kontakty nebo se prostě jen chtějí inspirovat v dynamickém prostředí pracovního trhu.

Akce nebyla jen pouhou „výstavou“ zaměstnavatelů, ale byla plná přednášek, workshopů a panelových diskuzí, které pokrývaly široké spektrum témat od inovací ve světě práce, přes osobní rozvoj, až po specifika jednotlivých odvětví a pracovních příležitostí.

Městská policie hl. m. Prahy vystupovala na akci nejen jako atraktivní zaměstnavatel, ale také jako zástupce důležité veřejné služby, která hraje klíčovou roli v bezpečnosti obyvatel hlavního města Prahy. U stánku Městské policie bylo živo, účastníci akce měli možnost se dozvědět více o různorodých kariérních příležitostech, které nabízíme, a také o tom, jaké jsou požadavky na uchazeče a jaký je proces náboru.Naše strážníky prezentující organizaci přišel ve čtvrtek podpořit i ředitel MP Praha Eduard Šuster. „Situace na českém pracovním trhu je již několik let téměř stejná. V současné době se sice poměr mezi nabízenými pracovními pozicemi a počty uchazečů o práci mění, ale sehnat kvalitní uchazeče pro práci strážníka není vůbec jednoduché. Snažíme se nabízet velmi dobré platové ohodnocení a celou řadu nadstandartních benefitů. Věřím, že i tato akce nám pomůže doplnit řady našich kolegů a upozornit na náš nábor ty uchazeče, o které stojíme a které bychom rádi přivítali na našem Útvaru vzdělávání,“ uvádí Eduar Šuster.   

Celkově Career expo 2024 sklidila pozitivní ohlasy jak od účastníků, tak od vystavovatelů. My věříme, že se podařilo oslovit některé návštěvníky do té míry, že pošlou přihlášku, splní fyzické i psychologické testy a my je budeme moci přivítat jako naše nové kolegy.

Zobrazení: 138