Normalizace

Rubrika: Reportáž Zveřejněno: úterý 1. červen 2021 Autor Redakce Pražského strážníka Vytisknout E-mail

Titulku se nemusíte bát. Opravdu se stav naší společnosti po roce 1968 vracet nebude (tedy snad, člověk v současné době se nemůže divit téměř ničemu). Normalizací myslím stav postupného uklidnění a návrat do kolejí před březnem 2020 a to i v rámci práce Městské policie hl. m. Prahy.

Postupně se uvolňují přísná opatření a tak nastává práce našich strážníků v oblasti řešení nočního klidu, popíjení alkoholu na místech vyhláškou zakázaných a podobné nešvary, které byly více než rok výrazně utlumeny epidemií.

Na druhou stranu však do metropole nedorazily obvyklé masy zahraničních turistů, kteřé, řekněme si otevřeně, moc vyhlášky především Prahy 1 nerespektují. Klidnejší centrum však nemusí nutně znamenat klidnější zbytek Prahy. Řešení dopravy; lidí bez domova, kteří pospávají pod balkony panelových domů; lidí pod vlivem alkoholu patřících do postele protialkoholní léčebny ovšem s rostoucím uvolňo- váním přibývá. Nejsou to občas příjemná řešení problémů a příjemný pohled, ale zdá se mi, že je to lepší než mrtvá Praha bojící se nákazy. 

Zobrazení: 987