Patnáctka

Rubrika: Reportáž Zveřejněno: neděle 1. srpen 2021 Autor Redakce Pražského strážníka Vytisknout E-mail

Letní sezóna je v plném proudu, teploty trhají rekordy. S tím souvisí možnost různých venkovních aktivit, ať už sportování, nebo jen obyčejný relax někde v parku. Ale také popíjení alkoholu na místech, která vyhláška hl. m. Prahy zakazuje, nebo rušení nočního klidu na venkovních zahrádkách nebo při tolik oblíbených grilovačkách.
Praha 15 je městská část na jihovýchodě hlavního města Prahy, kterou tvoří území Horní Měcholup a Hostivaře. Jako okrajová část se potýká se zvýšeným výskytem osob bez přístřeší, které přespávají v místních lesoparcích. Autohlídka, která především zajišťuje řešení případů, nahlášených na tísňovou linku 156 občas řeší i situace na hornoměcholupském nádraží.

Během těchto měsíců můžete strážníky vidět často na kolech. Na strážníky využívající jízdní kolo si veřejnost rychle zvykla. Výhody kol jsou zřejmé - cyklohlídky se rychleji než jejich pěší kolegové přemístí do problémového místa. Snadněji se dostanou tam, kam nemůže auto. Navíc mohou častěji a rychleji projíždět svěřený úsek. K nezaplacení jsou v různých hůře přístupných, zalesněných lokalitách, v chatových a zahrádkářských osadách, rekreačních zónách, parcích apod. V některých případech jsou vhodnější než skútry nebo motorky. 

Zobrazení: 714