Duo krysaříků aneb návštěva Anny Slováčkové v trojském útulku

Rubrika: Rozhovory Zveřejněno: středa 1. březen 2023 Autor Vojtěch Gabriel Vytisknout E-mail

Navštívit útulky pro opuštěná zvířata patří mezi nejrůznějšími osobnostmi k takovému malému klišé. Již ani nespočítám, kolikrát jsem byl v našem útulku fotit známé osobnosti, jak z řad celebrit, tak z řad politiků. Je úsměvné, když dotyčný dorazí do takového zařízení a přinese jeden pytlík dětských piškotů. Nechá se provést, vyfotit, zapózuje a hned se ptá, kdy dostane snímky, aby se s nimi mohl pyšnit na sociálních sítích. Jde přece hlavně, jeho slovy, o propagaci útulku, a aby opuštěná zvířata našla rychle svůj domov. Ještě lepší je situace, kdy celebrita pózuje u náklaďáku plného granulí, tváří se, že tuny žrádla odnosí do suterénu, abyste se za chvíli dověděli, že veškeré žrádlo je prošlé a na vyhození. Nevadí, to na fotkách a na videu rozhodně nepoznáte a palce nahoru se vrší… bravo, jste jednička, skvělé, úžasné, takové lidi potřebujeme, záplava srdíček…

Pak jsou však návštěvy, které zajímá, že ti psi v kotci nejsou jen plyšoví, ale jsou to zvířata s příběhem, který není dost často radostný. Holt takový malý pasťák pro čtyřnožce. Některé osobnosti se na psy podívají, dají jim piškoty z eráru a projdou. Pak jsou ti, kteří se rádi podívají, ale zároveň se psy komunikují. Nechají si je vyvést z kotce, třeba je trochu vyvenčí, ale hlavně si jich všímají a zajímají se o ně. Chtějí vědět, proč jsou tady, co se jim stalo, jak se dostanou do dobrých rukou a náhradní péče. Povídají si s nimi a možná přeskočí i jiskra. A nemusí se jednat zrovna o toho nejhezčího a nejzdravějšího psa z Troje. To si pak řeknete, že taková návštěva měla smysl. Jak pro útulek, tak pro onu osobnost a to nejen pro její PR. A právě takovou osobností byla i Anna Julie Slováčková. Mladá zpěvačka, herečka a moderátorka. Ta přijela do útulku Městské policie hl. m. Prahy i s televizním štábem, aby zde natočila menší reportáž.

❞ Nakonec to vypadalo tak, že útulek opustí společně… Ještě větší nadšení pak nastalo při představení nově narozených štěňat...

Bylo znát její překvapení, když vešla mezi kotce a spustil se štěkot. Ono překvapení  souviselo s počtem psů. Zkrátka na ni dolehla atmosféra. Zlí jazykové si jistě něco začnou mumlat pod vousy, ale to je jejich věc a nebudu dál cokoliv obhajovat či vyvracet. Anně byl vybrán párek starších krysaříků, kteří si ji hned oblíbili, nejen pro ony laskominy, co měla v ruce. Nakonec to vypadalo tak, že útulek opustí společně… Ještě větší nadšení pak nastalo při představení nově narozených štěňat. Na závěr jsme pak položili několik málo otázek:   

Jaké jsou Vaše dojmy z celého útulku v Troji?

Jsou velice smíšené… asi spíše smutné. Jsem moc ráda, že se tady staráte o tato zvířata, která jsou bez domova. Jejich vlastní páni je vykopli na ulici, což je pro mě naprosto nepochopitelný. Je zde tolik zvířat, které by si lidskou lásku zasloužily. Já, kdybych mohla, tak si je všechny vezmu domů (smích), ale to bohužel není v mých silách. Tak doufám a moc si přeji, aby si všechna tato zvířátka našla nový domov a novou rodinu.Vy máte doma nějakého mazlíčka?

Já mám doma dva kocoury, Filípka a Alexe. U rodičů máme pak psa a další kočku. Na jaře jsem si chtěla pořídit pejska, ale mám oba kocoury nemocné, tak nevím, jak to dopadne… Nechci je teď moc stresovat, ale uvidíme. Třeba se poštěstí a přibude k nám další čtyřnohý člen rodiny.

Jaký máte vztah ke zvířatům z útulků?

Já miluju pejsky z útulku. Jsou hrozně hodný a hlavně vděčný. Samozřejmě někteří mají šrámy na duši, ale když dostanou milujícího pána, tak se můžou velice rychle vyléčit. Je to jako u lidí.

Následovalo přátelské podání ruky, rozloučení s novými psími kamarády a ještě před odchodem Anna nahrála příspěvek na sociální sítě, ve kterém představila své dva čtyřnohé kamarády a nabídla novým, hodným zájemcům. Dáme je jen spolu, dohromady, protože tihle dva krysaříci jsou nerozlučná dvojka! A aby text nevyzněl smutně a možná melancholicky, tak následuje krátká povídka se šťastným koncem. Je podle skutečnosti, na mou duši na psí uši!      

Zobrazení: 275