Úvodník červenec 2021

Rubrika: Úvodníky Zveřejněno: úterý 1. červen 2021 Autor Irena Seifertová Vytisknout E-mail

Milé kolegyně, milí kolegové, vážení čtenáři,

už jsem to v nějakém ze svých úvodníků zmiňovala, ale tohle zopakuji ráda. Jestli se na přípravu nějakého čísla Pražského strážníka těšíme, tak na tohle letní speciální číslo.

Náš největší český cestovatel Emil Holub si dal před svými objevitelskými cestami do Afriky jasný cíl – vyplnit bílý prostor na mapě. V dnešní době bychom asi bílá, chcete-li prázdná, místa na mapě hledali těžko, protože prostě nejsou. Navíc zásluhou satelitních snímků si můžeme jednotlivá místa na planetě prohlížet metr po metru. Třeba i z mobilu. Do méně či více vzdálených koutů země jsme se mnozí podívali také díky mnoha dokumentárním filmům, které jsou stále oblíbenější. Někdy pak můžeme nabýt dojmu, že už jsme vlastně všechno viděli.

Přesto všechno se i z nás všech mohou stát Emilové Holubové, můžeme vyrazit na objevitelské výpravy a navštívit místa, která jsme doposud neviděli. A nemusíme ani do Afriky. Už pár let Vám v létě přinášíme tipy na dovolenou. Letos tomu nebude jinak. Z vědeckého hlediska asi objevíte již dávno objevené, ale proč vlastně ne. Každé místo, kam šlápne vaše noha a kde jste nebyli, je tak trochu mapováním bílých míst. Tak směle do toho!

Emilem Holubem jsem začala, Emilem Holubem musím i skončit. Na závěr svého cestovatelského deníku „Cesta do země Mašukulumbů“ uvedl: „Každý ze zmíněných výletů mne obohacoval.“ Úplně stejně na tom můžete být i Vy.

Za celou redakci Vám milí čtenáři přeji krásné léto, plné pohody a odpočinku.
A za měsíc se budu těšit zase na čtenou …

Irena Seifertová

V tomto vydání si můžete přečíst:

Zobrazení: 243