• Anna Urbanová – jediná žena v Taxi týmu

  Když ke mně doputovala informace, že v našem Taxi týmu aktuálně slouží jako jediná žena, požádala jsem Annu Urbanovou o rozhovor do Pražského strážníka. Ochotně souhlasila a jednoho dne do mé kanceláře dorazila pohledná sympatická blondýnka s úsměvem na tváři. Mate svou štíhlou postavou, ale přesto mi bylo po chvíli jasné, že místo řečí má raději akci a jen tak něčeho se nezalekne. 

 • Díky za návraty

  Možná si řeknete, že moc předbíhám, ale tolik se těším a vstupenky jsou již v prodeji od prosince, takže prostě musím. Třeba to máte podobně. Stačí říct několik názvů filmů a hned budete vědět. Beetlejuice, Batman, Střihoruký Edward, Ukradené vánoce, Mars útočí, Velká ryba, Karlík a továrna na čokoládu, Sweeney Tod, Alenka v říši divů, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné

  ...
 • Držení a nošení zbraní za komunismu - Mohli jste si koupit zbraň za tzv. “totáče“?

  Při letmém pohledu do naší minulosti by se mohlo zdát, že doba po Únoru 1948 rozhodně majitelům zbraní a zájemcům o jejich držení v žádném případě nepřála. Přesto byly střelné zbraně mezi civilními osobami i tak dosti rozšířené a jejich vlastnictví nebylo kupodivu ničím výjimečným.

 • Kde je smích, je i naděje

  Na sklonku roku 2021 jsem ve svém článku psala, že smích je lék. Uvolňuje naše tělo, posiluje imunitní systém, uvolňuje endorfiny – hormony štěstí, chrání srdce a je i přirozeným antidepresivem. Smích je také nakažlivý. A právě toho využívají Zdravotní klauni. 

 • L17

  Nedávno jsme psali o novele zákona o provozu na pozemních komunikacích, která přišla s celou řadou novinek. Velmi diskutovanou částí právního předpisu, který platí od 1. 1. 2024, je i tzv. řidičák na zkoušku a také možnost řídit vozidla v rámci řidičského oprávnění skupiny B od 17 let věku. V praxi to však znamená, že v autoškole můžeme již nyní potkat žáky, kterým je patnáct a půl roku(dle zákona č.

  ...
 • Městská policie České Budějovice na prahu nové éry

  České Budějovice. Město pohody, klidu a sluncem zalitých vodních ploch. Město výborného piva a neméně dobrého hokeje. Historická perla uprostřed kraje plného dobrosrdečných lidí, kypící kulturním životem. Takhle si vybavuji České Budějovice ze svých studentských let. Jenže mládí je doba, kdy se i s krabicákem a kamarádem bubnujícím na odpadkový koš cítíte jako na koncertu The Rolling Stones. Možná jsem měl tou

  ...
 • Slavnostní stužkování

  V Brožíkově síni Staroměstské radnice opět zazněly slavnostní fanfáry, které zahájily slavnostní stužkování strážníků. Celkem převzalo ocenění 104 našich kolegyň a kolegů, kteří pro metropoli pracují 20, 25 a 30 let. Strážníci a civilní zaměstnanci přijali stužky za svou věrnou službu hlavnímu městu z rukou primátora Bohuslava Svobody a vrcholných představitelů organizace.

 • Úvodník leden 2024

  Milé kolegyně, milí kolegové, vážení čtenáři,

  je to tu zase. První měsíc nového roku. Nové datum v kalendáři. Možnost nových začátků, plánů, předsevzetí … ale třeba také nadějí. Začíná nový měsíc nového roku, před sebou máte čistý nepopsaný list, který můžete začít plnit novými příběhy, být tvůrci svého osudu.